ИНФО

До Зоолошка денес без кола – приодот блокиран поради уличната трка

Автомобили денеска нема да може да доаѓаат до влезот на скопската Зоолошка градина поради одржување на уличната трка “Халк – Еко Скопје трча 10 км“. Од Зоолошката ги информираат граѓаните своите возила да ги остават на паркинзите на улиците каде нема да се трча и пеш да дојдат до градината.

Минатата недела тротоарите на градината беа затрупани со непросписно паркирани коли, по што на цел потег беа поставени заштитни стопчиња.

Работното време на Зоолошката градина е од 9 до 19 часот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 154 возачи, 25 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера во Скопје изрече 154 казни за сообраќајни прекршоци. Mеѓу...

ИНФО

Нова опрема за учениците од ООУ „Гоце Делчев“ во општина Илинден

Градоначалникот на општина Илинден, Александар Георгиевски, го посети подрачното основно училиште „Гоце...

ИНФО

Во февруари хуманиот третман го поминале 130 кучиња

Jавното претпријатие „Лајка“ известува дека во месец февруари, хуманиот третман го поминале...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со услови за краткотраен дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен локален дожд....