ИНФО

Се санираат оштетени жардиниери и пешачки патеки на Партизанска

На булеварот Партизански одреди  ЈП „Улици и патишта“ спроведува активности за санација на пешачките патеки и обновување на оштетените жардиниери. Активностите за санација се сè уште во тек и ќе се вршат во зависност од оштетувањата утврдени на терен, по што ќе продолжат и на останатите улици и булевари каде што ќе има потреба со цел зголемување на безбедноста на пешаците.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на ООУ Наум Охридски

– Општина Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на...

ИНФО

Утре протестен марш на Здружение на Украинците во Македонија

Здружение на Украинците во Македонија „Лесја Украинка“ на 24 февруари (сабота), со...

ИНФО

Викендов зголемена облачност, засилен ветер и слаб дожд

За време на викендов ќе има зголемена облачност со локален слаб дожд...

ИНФО

Скопско кафуле сите пари од еспресото ќе ги донира за Леонид

Кафуле во Скопје денес нема да го наплаќа кафето, односно сите пари...