АКТУЕЛНО

ЗА 1,5 ГОДИНА ТРЕТ ДИРЕКТОР: Секретарот на Општина Сарај ќе раководи со „Паркови и зеленило“

ЈП „Паркови и зеленило“ доби нов директор, Сефи Шабани кој досега беше секретар на Општина Сарај и е близок соработник на градоначалникот Блерим Беџети. Шабани доаѓа на функцијата откако пред пет дена тогашниот директор Зухејр Реџепи си поднесе оставка од функцијата, како што рече, поради здравствени причини.

Шабани е трет директор на претпријатиеот во мандатот на градоначалничката Данела Аросовска. Прво беше поставен Ангеле Сотировски од Социјалистичката партија коалиционен партнер на ВМРО-ДПМНЕ, па откако тој си поднесе оставка беше поставен Реџепи кадар на ДУИ.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

ПОЦ: Санкционирани 191 непрописно паркирано возила

ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ и Општина Центар, во соработка со Сообраќајната...

АКТУЕЛНО

Десет приказни за времето, луѓето и прекинатите врски

Уличниот фестивал “Статуафест – Прекинати врски/Broken relationship”, изминатите три дена ја размрда...

АКТУЕЛНО

Уметничка акција за проблемот со јавните тоалети во Скопје

Уметникот Озбек Ајваз кај фонтаната вчера во Градскиот парк во Скопје, го...

АКТУЕЛНО

Стопанска Триоги триатлон трка во Скопје, утре ќе има посебен режим на сообраќајот

Вкупно 300 учесници од шест земји се пријавени за 4. Стопанска Триоги...