ИНФО

КАДЕ ДЕНЕС ЌЕ НЕМА ВОДА

Поради изведување водоводен приклучок на улица „Козле“ 21 б, без вода денес ќе бидат корисниците на дел од оваа улица, поточно непарните броеви од 1 до 55. Вода ќе нема од 10:00 часот до завршување со работните активности.

Поради дефект на затворач на ул. Никола Карев 9, вода нема да имаат корисниците од дел од следниве улици : Никола Карев, Мирче Ацев и дел од 3-та Македонска Бригада,вклучително и поранешна амбуланта Пролет. Од 09:00 часот до завршување со санација на дефектот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес бесплатно паркирање на паркинзите на ПОЦ и на зонските на ЈП „Градски паркинг“

Паркирањето во зоните А, Б, Ц и Д, со кои стопанисува ЈП...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер,...

ИНФО

По 55 години, реконструирана улица „20” во Припор

– Пуштена е во употреба новата реконструирана улица „20” во населбата Припор....

ИНФО

Оваа недела искачување на Крстовар на Водно и работилница за млади

Младинската секција на планинарскиот клуб „Убава“ заедно со Младинска комисија при Федерацијата...