ИНФО

УЖИВАЈТЕ: Првиот викенд од мај ќе ни биде сончев

Првиот викенд од мај ќе биде сончев со мала облачност и слаб ветер.

Првиот ден од викендот не очекува сончево време со мала облачност. Температурата ќе се движи од 7 до 24 степени.

Во недела, според метеоролозите ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се движи од 6 до 13 степени, додека максималната ќе достигне 26 степени.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

„Тегла+“ – зимница за бездомниците и за социјално загрозените семејства

Здружението „Љубезност“ оваа година ќе организира тридневен донаторски настан „Тегла +“, кој...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...