ИНФО

Конкурс за учество на летна школа при Универзитетот Виена

Министерството за образование и наука ги информира сите магистранти и докторанти од земјава за можноста да учествуваат на летната школа која што е организирана од страна на Универзитетот Виена, Република Австрија, под мотото “Become a Digital Leader“, а ќе се одржи од 17  до 28 јули 2023 година.

Летната школа ќе се одржи на Универзитетот Виена, Факултет за компјутерски науки.

Повеќе информации можат да се најдат на следниот линк:

http://nemo.omilab.org/

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

РАБОТА НА МРЕЖА: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со слаб ветер

Времето денес ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од...

ИНФО

Решен децениски проблем со безбедноста на сообраќајот на улицата ,,Наум Наумовски Борче”

Општина Центар ја отстрани рампата на улицата „Наум Наумовски Борче” кај хотел...

ИНФО

Санкционирани 129 возачи во Скопје

На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 129 мерки, меѓу...