ИНФО

ИЗБЕГНУВАЈТЕ ГИ ОВИЕ УЛИЦИ

Забележана е гужва на овие улици и булевари:

-мост Нова железничка станица кон ул. Никола Карев,

-ул. 11 Октомври кон Кисела Вода,
-бул. Кузман Јосифовски Питу кон Аеродром,
-бул. Македонија кон ул. 11 Октомври,
-бул. Гоце Делчев во двете насоки,
-ул. Димитрие Чуповски во двете насоки,
-ул.Перо Наков кон к-ца со бул. Киро Глигоров,
-бул.Александар Македонски кон излез на Скопје,
-бул. Илинден кон Карпош,
-ул. Свети Кирил и Методиј кон бул. Водњанска,
-бул. Киро Глигоров кон насеба Аеродром и кон населба Автокоманда,
-ул. Беласица во двете насоки,
-мост Близнак кон бул.АСНОМ,
-мост Гоце Делчев во двете насоки.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

„Тегла+“ – зимница за бездомниците и за социјално загрозените семејства

Здружението „Љубезност“ оваа година ќе организира тридневен донаторски настан „Тегла +“, кој...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...