ИНФО

Забава во Кисела Вода по повод патрониот празник Ѓурѓовден

Утре со почеток од 12 часот пред Домот на култура ,,Билјана Беличанец”, Општина Кисела Вода по повод патрониот празник организира целодневна прослава.

Настанот ќе го отворат маскоти од „Светот на Биби“, а забавата ќе продолжи со концерт на дечиња од „Поточиња“. Понатаму, присутните ќе ги забавуваат танчери од студиото за танц ,,Данса Латина Стефи”, а вечерта е резервирана за стенд ап шоу со Тино и Атанас со почеток од 20 часот. Вечерта ќе се затвори со журка на ДЈ Напстер.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на ООУ Наум Охридски

– Општина Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на...

ИНФО

Утре протестен марш на Здружение на Украинците во Македонија

Здружение на Украинците во Македонија „Лесја Украинка“ на 24 февруари (сабота), со...

ИНФО

Викендов зголемена облачност, засилен ветер и слаб дожд

За време на викендов ќе има зголемена облачност со локален слаб дожд...

ИНФО

Скопско кафуле сите пари од еспресото ќе ги донира за Леонид

Кафуле во Скопје денес нема да го наплаќа кафето, односно сите пари...