ИНФО

Генералка на сите јавни паркиралишта

ЈП Градски паркинг започна двонеделна пролетна генерална акција на чистење на сите јавни паркиралишта кои се под надлежност на претпријатието.
Вработените се на терен на сите отворени и затворени паркиралишта, кадешто освен што вршат редовно чистење од ѓубре, истовремено ги уредуваат површините, косејќи ја нараснатата трева.
Од претпријатието известуваат дека доколку се јави потреба некое возило да биде преместено поради работните активности, сопственикот ќе биде навремено контактиран.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Водата за пиење во Скопје е безбедна и микробиолошки исправна

ЈП Водовод и канализација – Скопје со цел подобра информираност на граѓаните...

ИНФО

164 шофери заработија казни од полицијата, најмногу за брзо возење

Скопската полиција во текот на вчерашниот ден казни 164 возачи. Од нив...

ИНФО

ДНЕВНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Времето денес ќе биде променливо облачно и релативно топло, претежно во западните...

ИНФО

Во Скопје изречени 161 мерка за прекршоци во сообраќајот

На територија на Град Скопје, Секторот за внатрешни работи во текот на...