ИНФО

Викендов прскање против комарци

Град Скопје ги известува граѓаните дека авионската дезинсекција (прва фаза) на подрачјето на главниот град, против возрасни форми на комарци, ќе се реализира утре (06.05) и задутре (07.05), во раните утрински часови.

Доколку временските услови не се поволни т.е. не го дозволуваат вршењето дезинсекција, истата ќе се изврши првиот нареден ден, во истите термини, кога временските услови ќе бидат поволни. Се известуваат пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите, велат од Град Скопје.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на ООУ Наум Охридски

– Општина Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на...

ИНФО

Утре протестен марш на Здружение на Украинците во Македонија

Здружение на Украинците во Македонија „Лесја Украинка“ на 24 февруари (сабота), со...

ИНФО

Викендов зголемена облачност, засилен ветер и слаб дожд

За време на викендов ќе има зголемена облачност со локален слаб дожд...

ИНФО

Скопско кафуле сите пари од еспресото ќе ги донира за Леонид

Кафуле во Скопје денес нема да го наплаќа кафето, односно сите пари...