ИНФО

За три дена 25.000 посетители во скопската зоолошка

Изминатиот викенд забележана е рекордна посетеност на скопската зоолошка градина.

„За само три дена, ЗОО Скопје ја посетија над 25 000 посетители, земајќи во предвид дека за децата до 3 години влезот е бесплатен“, велат од ЗОО Скопје.

Бројот на посетители во изминатиот продолжен викенд е најголем досега од постоењето на зоолошката градина.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Нов летен расад низ зеленилото во градот

Со повеќе видови на нов сезонски расад, јавното претпријатие „Паркови и зеленило“...

ИНФО

Ново детско катче и простор за одмор во општина Кисела Вода

Ново детско катче е отворено на улицата „Ѓорѓи Димитров” во Општина Кисела...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд....

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...