ИНФО

Почна исплатата на пари за социјална и детска заштита

Денес започна исплатата на паричните права од социјална, детска и цивилна заштита.

За корисниците кои имаат дебитна картичка, ќе можат своите средства да ги подигнат на банкоматите или можат да ги искористат своите средства за безготовински плаќања во продажната мрежа и преку електронско и мобилно банкарство.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...

ИНФО

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите. Што се нудат...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денес ќе биде Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе...

ИНФО

Утре ќе се прска против комарци

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека Град Скопје известил дека...