ИНФО

Поголем дел од Скопје денес без струја

Денес од 09 до 11 часот без струја ќе бидат дел од жителите на улица Коста Новаковиќ бр. 20, 22, улица Васко Карангелевски бр. 13, а од 11:30 до 13:30 без струја ќе бидат дел од корисниците на улица Сотир Томовски, улица Водоча, улица Гаврил Константиновиќ, улица Мите Богоевски во Општина Аеродром.

Во период од 09 до 13 часот без струја ќе бидат дел од улица Живко Фирфов во населба Драчево, како и дел од с.Љуботен, с.Раштак, горниот дел од село Булачани – патот кон с.Раштак, горниот дел од с.Љубанци и делот кон село Љуботен во период од 08 до 15:30 часот.

Покрај горенаведните без струја ќе бидат и мештаните од с.Кондово, дел од с.Волково и с.Кучевиште во период од 09:30 до 15:30 часот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Полицијата казни 188 возачи низ Скопје, возеле брзо и без возачка

Во вчерашните сообраќајни контроли, казнети се 188 возачи. Меѓу кои, 25 за возење...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за...