ИНФО

КРОС-КАНТРИ ВЕЛОСИПЕДСКА ТРКА ВО КУЧКОВО

Оваа недела (07.05) на патеките на с.Кучково ќе се одржи велосипедската крос кантри трка во планински велосипедизам во рамки на македонската велосипедска федерација.

Учеството е бесплатно, а задолжитено е сите учесници да имаат кацига и велосипед во функционална состојба. Патеката е кружна во должина околу 3.7км и погодна и за рекреативци. Потребно е сите да пополнат изјава за соогласност, а заинтересирани може да се регистрираат ТУКА.

Трката е во организација на велосипедскиот клуб Оксижен и велосипедската федерација на Македонија.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

„Тегла+“ – зимница за бездомниците и за социјално загрозените семејства

Здружението „Љубезност“ оваа година ќе организира тридневен донаторски настан „Тегла +“, кој...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...