ИНФО

ИЗБЕГНУВАЈТЕ ГИ ОВИЕ УЛИЦИ И БУЛЕВАРИ

Забележана е гужва на овие улици и булевари:

-ул. Железничка кон ул. Антон Попов,

-бул. Гоце Делчев во двете насоки,

-ул. Димитрије Чуповски во двете насоки,

-ул.Перо Наков кон к-ца со бул. Киро Глигоров,

-бул.Александар Македонски кон излез на Скопје,

-бул. Илинден кон Карпош,

-бул. 8ми Септември кон ул. Скупи,

-ул. Свети Кирил и Методиј кон бул. Водњанска,

-бул. Киро Глигоров кон насеба Аеродром и кон населба Автокоманда,

-ул. Беласица во двете насоки,

-мост Близнак кон бул.АСНОМ,

-мост Нова железничка станица кон ул. Никола Карев,

-мост Гоце Делчев во двете насоки,

-бул.Крсте Мисирков во двете насоки.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Решен децениски проблем со безбедноста на сообраќајот на улицата ,,Наум Наумовски Борче”

Општина Центар ја отстрани рампата на улицата „Наум Наумовски Борче” кај хотел...

ИНФО

Санкционирани 129 возачи во Скопје

На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 129 мерки, меѓу...

ИНФО

Голем Хепенинг во сабота во парк на Франкофонија

Општина Центар организира хуманитарен концерт со цел собирање срества за лекување на Кара...

ИНФО

„Халкбанк“ организира работилници во рамки на иницијативата Прајслес планет

Во рамки на глобалната зелена иницијатива на „Мастеркард“, „Прајслес планет“, „Халкбанк“ АД...