ИНФО

За еден ден казнети 38 пешаци

Сooбраќајната полиција вчера во Скопје изрече вкупно 199 казни за сообраќајни прекршоци, од кои за возење повеќе од дозволената брзина 46 санкции, девет санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила, а 10 лица немале возачка дозвола.

Изречени се 38 мерки за прекршоци што ги прават пешаците, четири санкции за возење под дејство на алкохол…

Од МВР апелираат да се почитуваат сообраќајните правила и прописи и ги известуваат сите учесници во сообраќајот дека продолжуваат со секојдневните контроли на улиците и патиштата.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд....

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...

ИНФО

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите. Што се нудат...

ИНФО

Утре ќе се прска против комарци

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека Град Скопје известил дека...