ИНФО

Санкционирани 179 возачи во Скопје, петмина од нив почетници

Сooбраќајната полиција вчера во Скопје изрече 179 казни за сообраќајни прекршоци, од кои за возење повеќе од дозволената брзина 36 санкции, а дури 18 возачи немале возачка дозвола. Шест возачи пак, се санкционирани за минување на црвено светло.

Исто така казнети се шест возачи за користење мобилен телефон при возење, а седум санкции се изречени за технички неисправни и нерегистрирани возила, информира МВР.

Од МВР апелираат да се почитуваат сообраќајните правила и прописи и ги известуваат сите учесници во сообраќајот дека продолжуваат со секојдневните контроли на улиците и патиштата.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на ООУ Наум Охридски

– Општина Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на...

ИНФО

Утре протестен марш на Здружение на Украинците во Македонија

Здружение на Украинците во Македонија „Лесја Украинка“ на 24 февруари (сабота), со...

ИНФО

Викендов зголемена облачност, засилен ветер и слаб дожд

За време на викендов ќе има зголемена облачност со локален слаб дожд...

ИНФО

Скопско кафуле сите пари од еспресото ќе ги донира за Леонид

Кафуле во Скопје денес нема да го наплаќа кафето, односно сите пари...