СЦЕНА

Одложена претставата  „Птица со глава меѓу нозе” во Драмски театар

Претставата „Птица со глава меѓу нозе” е одложена од технички причини,  информираат од Драмски театар.

Претставата „Птица со глава меѓу нозе” е одложена од технички причини,  информираат од Драмски театар.

Од театарот ги информираат добитниците на доделените гратиси дека билетите ќе важат за утрешната претстава „My name is Goran Stefanovski”.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

СЦЕНА

Изложба на светски познатата медалистка Надја Розева во Чифте Амам

Во тек се последните подготовки за отворањето на самостојната изложба „Медална скулптура“...

СЦЕНА

Со проекција на „Жена-Убиец / Фониса“ во Кинотека завршува Фестивалот на грчки филм

Со проекција на анимираниот краткометражен филм „Поглед од балконот“ на Арис Капланидис...

СЦЕНА

Јубилејно 20. издание на Танц фест Скопје

Во својата програма фестивалот ќе презентира повеќе домашни и странски кореографи на...

СЦЕНА

Медална скулптура на Надја Розева во Чифте амам

На 11 април 2024 година, четврток, во 19:30 часот, во Чифте амам...