МАГАЗИН

Кои ќе бидат најпопуларни детски имиња во 2023 година

Изминативе години, нашите предвидувања се покажаа како едни од најточните, ако не и најточните предвидувања за имињата на интернет. Од 2018. до 2021 година, 95 насто од времето ги погодуваме имињата, што е фантастично, се вели во написот.

„Изминативе години, нашите предвидувања се покажаа како едни од најточните, ако не и најточните предвидувања за имињата на интернет. Од 2018. до 2021 година, 95 отсто од времето ги погодуваме имињата, што е фантастично“, се вели во написот.

Најбарани британски, но и светски женски имиња би биле: Оливија, Ема, Амелија, Шарлота, Ава, Софија, Мија, Изабела, Евелин, Луна.

Според предвидувањата, кога станува збор за машки деца, најбараните имиња во Велика Британија и ширум светот, ќе бидат: Лијам, Ное, Оливер, Џејмс, Илајџа (што, со македонското име Илија, има исто, хебрејско потекло), Хенри (Андреј), Вилијам, Лука, Бенјамин, Теодор (Тодор).

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

МАГАЗИН

Објавени годинашните доделувачи на „Оскарите“

Крис Хемсворт, Двејн Џонсон, Зендеја, Мишел Фајфер, Бед Бани, како и оскаровците...

МАГАЗИН

Истражување: Поголема поддршка за да се избегне „изгубена генерација“ поради лошо психичко здравје

Младите Британци сè повеќе страдаат од проблеми со психичкото здравје што ја...

МАГАЗИН

ЛАЈКА: Причини зошто треба да имате трпение со куче вдомено од прифатилиште

Има неколку причини зошто трпението е важно кога се вдомува куче од...

МАГАЗИН

Науката ги одреди најпаметните раси кучиња

Обемно лабораториско истражување за интелигенцијата на кучињата коешто го спроведоа научници од...