АКТУЕЛНО

ИЗБЕГНУВАЈТЕ ГО ОВОЈ ДЕЛ: Кај Рамстор се чека и до половина час во колони

Булеварот Св. Кирил и Методиј кај ТЦ Рамстор е закрчен со возила од подвозникот кај Кисела Вода се до крстосницата кај старата зграда кај НИП Нова Македонија. Трите ленти се целосно блокирани и за да се стигне од едното до другото место потребни се најмалку 30 минути. Возачите на автомобилите реагираат со свирење.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Најискрената публика уживаше во младинската театарска претстава „Како ќе го делиме мачорот“

Учениците од Општина Центар го посетија „Тетарот за деца и младинци“-Скопје, со...

АКТУЕЛНО

„Скриени дела и спомени – откривање“ – арт инсталацијата на студентите од ФЛУ Скопје

„Скриени дела и спомени – откривање“ е насловот на арт инсталацијата на...

АКТУЕЛНО

Општина Центар со 17 Еразмус Плус проекти во изминативе пет години

Градоначалникот Горан Герасимовски заедно со Бојан Маричиќ, заменик претседателот на Владата задолжен...

АКТУЕЛНО

Јавен повик за средношколци за учество во проектот Театарот ги обединува младите TRY

Програмата TRY (Театарот ги обединува младите) е меѓународен проект ко – финансиран...