ИНФО

Промоција на кампањата „Од нас направено – патување низ ЕУ и Западен Балкан“

Подигнување на свеста за можностите создадени од партнерството ЕУ – Западен Балкан е целта на кампањата „Од нас направено – патување низ ЕУ и Западен Балкан“ чиј официјален старт ќе биде означен денеска во Скопје, во просториите на Европската куќа.

На настанот, како што е најавено, ќе може да се проследат презентациите од двајцата млади блогери, Елена Василевска и Ник Ван Пут, како и краток говор од амбасадорот на ЕУ во земјава, Дејвид Гир.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со слаб ветер

Времето денес ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од...

ИНФО

Решен децениски проблем со безбедноста на сообраќајот на улицата ,,Наум Наумовски Борче”

Општина Центар ја отстрани рампата на улицата „Наум Наумовски Борче” кај хотел...

ИНФО

Санкционирани 129 возачи во Скопје

На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 129 мерки, меѓу...

ИНФО

Голем Хепенинг во сабота во парк на Франкофонија

Општина Центар организира хуманитарен концерт со цел собирање срества за лекување на Кара...