ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

Најсреќните знаци оваа недела се Овенот, Стрелецот и Вагата. 

ОВЕН

РАБОТА: Некои ќе ги мачат финансиите. Некои ќе најдат сосема нов и необичен начин на заработка. Можеби не е целосно легално, па би било добро да проверите што може, а што не може да се направи за подоцна да немате проблеми со законот. Некои Овни, ќе патуваат поради работа.

ЉУБОВ: Делумно ќе имате подобрување во приватниот живот, но сепак ќе бидете склони да постапувате како вам ви одговара. Најдобро би било да  посветите повеќе внимание и важност на другата страна и да почитувате некои нејзини предлози. Тоа би било добро за нас двајцата.

ЗДРАВЈЕ: Уживајте во весело друштво.

БИК

РАБОТА: Атмосферата на работното место ќе се подобри. Ќе работите полесно, иако ќе има се повеќе и повеќе работа. Спортските работници ќе постигнат добри резултати. Вработените во педагошки дејности ќе покажат што знаат. Ќе има многу нови идеи.

ЉУБОВ: Ако работите се заглавени меѓу вас и вашиот партнер, веројатно и двајцата ќе се отворите и ќе се обидете да ги разјасните вашите очекувања. Сè уште ќе има повремено несоодветно однесување, но тоа ќе биде занемарливо. Обидете се да бидете малку понежни еден со друг.

ЗДРАВЈЕ: Ќе уживате и сами и во друштво.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Многумина ќе сакаат да ги поместат границите, но ќе видат дека не е само така. Некои од вашите соништа ќе ја изгубат секаква смисла во судир со реалноста. Прифатете го како фаза на вашето созревање. Слушајте ги другите, бидете кооперативни и тие ќе ве поддржат.

ЉУБОВ: Ќе станете посмирени и потивки. Ќе ви биде само задоволство да разговарате. На саканата личност ќе му олесни кога ќе забележи дека сте се смириле. И двајцата ќе бидете задоволни. Оние кои се уште се сингл може да почнат да се чувствуваат блиски со една личност која не е од нивната област.

ЗДРАВЈЕ: Побарајте спорт за себе.

РАК

РАБОТА: Вашите контакти се добро поставени, особено за сите нови идеи и проекти. Ќе балансирате помеѓу отворен пристап и дискреција. Некои работи ќе ги задржите за себе бидејќи тоа ќе ви го каже вашиот внатрешен глас. Ќе бидете вистинско освежување за многумина.

ЉУБОВ: Вашите лични односи ќе станат малку подискретни, а вие на некој начин помалку напорни. Атракциите повеќе нема да ви бидат важни, туку ќе можете да уживате во прилично мали и обични ситуации. Ова е добро затоа што навистина ќе се запознаете.

ЗДРАВЈЕ: Одете таму каде што се чувствувате добро.

ЛАВ

РАБОТА: Избегнувајте отворено покажување емоции во деловните комуникации и контакти. Едноставно затоа што некој може да ве доживее како непрофесионална личност. Измерете кога и колку чувство да покажете. Се движите кон ново знаење.

ЉУБОВ: Во текот на оваа недела некои работи во приватниот живот ќе почнат да ви доаѓаат на свое место. Малите вербални недоразбирања ќе бидат дел од секојдневието на кое не треба да му се придава големо значење. Слушајте го своето срце и следете го. Така нема да има грешки.

ЗДРАВЈЕ: Не се нервирајте за ситниците.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Оние кои се занимаваат со приватна работа би можеле да добијат дополнителен ангажман кој баш и нема да им се допадне. Истото важи и за работа од дома. Ќе има и такви кои ќе иницираат промени во просторот каде што престојуваат, работат или живеат. Прво ќе треба да дизајнира сè.

ЉУБОВ: Ќе станете подружељубиви. Оние кои сè уште се сами, поголемиот дел од слободното време ќе го поминуваат со нивната непосредна околина, движејќи се или преку компјутер. Така лесно ќе најдат нови познанства, а не е исклучена ниту љубовта.

ЗДРАВЈЕ: Одете таму каде што се чувствувате добро.

ВАГА

РАБОТА: Сè уште ќе има мали финансиски проблеми, но решението е на повидок. Вашиот фокус на интерес сега ќе се префрли на повисоко знаење. Многумина ќе бараат да ја усовршат својата експертиза. Тие што учат сигурно ќе добијат. Секој што сака нека се запише на дополнителен курс.

ЉУБОВ: Ќе ви стане поинтересно бидејќи ќе има повеќе движење меѓу луѓето од спротивниот пол. Затоа оние кои се уште бараат сродна душа полесно ќе најдат љубовни можности. Оние кои се во врска ќе разменуваат нежни зборови кои ќе имаат ефект. Ќе се подобри.

ЗДРАВЈЕ: Се отвораат можности за патување.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Оние кои бараат нешто ново или длабоко ќе добијат шанса да го препознаат. Тие ќе бидат на дофат на нешто што ќе ја збогати нивната кариера. Ова ќе ги поттикне да работат уште попосветено. Речиси сите ќе покажат посилна низа на креативност на работа.

ЉУБОВ: Оние кои се во долги врски ќе имаат се посилна потреба од друштво, па често ќе ги гледате како гости на разни забави. Оние Скорпии кои се уште бараат сродна душа, ќе патуваат.

ЗДРАВЈЕ: Ќе го истражувате непознатото.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: На соработниците нема да им бидат јасни намерите. Можни се тензии онаму каде што најмалку очекувавте. Сепак, ќе мора да го прифатите понуденото и да се приспособите најдобро што знаете.

ЉУБОВ: Ќе најдете заеднички јазик со саканата личност низ далечни и по малку филозофски теми. Ќе има и некои надмудрувања. Пред вас се денови во кои ќе разменувате идеи за се и сешто, но тоа ќе ве исполни и двајцата.

ЗДРАВЈЕ: Релаксацијата е императив.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ќе треба да донесете одредени одлуки во текот на оваа недела, но сè уште нема да ги имате сите информации за оценување. Затоа најдобро е да одлучите што не може да се одложи, а што може, нека почека се што треба да знаете. Разграничете што е што.

ЉУБОВ: Многу е веројатно дека ќе ви недостасуваат предизвици во приватниот живот. Атракциите кои ги посакувате ќе ги нема, затоа не создавајте вештачки ситуации по секоја цена.

ЗДРАВЈЕ: Ви претстои нов почеток.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Можностите за развој на кариерата ќе бидат тесно поврзани со борбата и стресот. Ваше е да ги процените вашите и силните страни на противникот и да дејствувате реално и паметно. Важно е да ја фокусирате вашата огромна енергија на она што ве привлекува во овој момент.

ЉУБОВ: Не е лошо да се зборува, но не зборувајте премногу бидејќи би можеле да ја одземете спонтаноста на целата работа. Нека вашата љубовна приказна се развива природно и без премногу анализи. Секогаш ќе има време за нив подоцна. Едноставно уживајте.

ЗДРАВЈЕ: Редоследот на одмор секогаш треба да го следи редоследот на активностите.

РИБИ

РАБОТА: Можно е да се појават стари проблеми или да морате да соработувате со луѓе кои не се влијаат најдобро со вас. Треба да останете присебни и професионално да го завршите својот дел. Ќе ви биде мило што ќе се поставите на тој начин подоцна.

ЉУБОВ: Многумина ќе се препуштат на озборувања и ќе уживаат во озборувањето. Нема да им падне на памет дека тие и нивната љубов можат да бидат мета на туѓи озборувања. Затоа најдобро би било прво да си го исчистите сопствениот двор, па дури потоа да анализирате туѓи односи. Размислете за тоа.

ЗДРАВЈЕ: Одмарајте редовно.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Два хороскопски знаци чекаат финансиска добивка до крајот на мај

Мај носи посебна енергија и многу можности за секој хороскопски знак, но...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ДО 20. МАЈ

Прочитајте го неделниот хороскоп од 13. до 20 мај 2024 година и...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Стареат како виното: Некои луѓе се разубавуваат со текот на годините

Некои хороскопски знаци се издвојуваат по нивната способност да станат сè попривлечни...