ИНФО

КОГА НИ СЕ ВРАЌА СОНЦЕТО? И оваа недела ќе биде тмурна, а еве какво време е пред нас

Променливо облачно време го обележи денешниот ден. Во текот на ноќта нè очекуваат повремени врнежи од дожд. Ќе дува ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 10 до 20 степени.

Во среда (03.05) не очекува променливо облачно време со повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе достигне 17 степени.

Во четврток (04.05) исто така ќе имаме променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се движи од 6 до 11 степени, а максималната ќе достигне 19 степени.

Овој петок (05.05) времето ќе биде умерено облачно. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 17 до 23 степени.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

ИНФО

Натпревар во прецизно слетување со едрилица

Кој ќе се обиде да лета, потоа со погледот оди кон небото,...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и топло

Времето денес претпладне ќе биде сончево и топло со променлива облачност која...

ИНФО

Се асфалтира крак од улицата „Козле“ во Нерези

Во тек е асфалтирање на крак од улицата „Козле 3“ во населбата...

ИНФО

Стипендии „Ацо Шопов“ за студенти од втор и трет циклус

Фондацијата „Ацо Шопов – Поезија“ објавува конкурс за доделување стипендии „Ацо Шопов“ на...