ИНФО

КАДЕ ДЕНЕС ЌЕ НЕМА СТРУЈА: Објавен список на улици на кои ќе има работи на мрежата

Денес во период од 08:30 до 11:30 часот, без струја ќе бидат објектите на улица Блажо Орландиќ, позади бензиската Макпетрол, вклучително и бензиската Макпетрол, исто така без струја ќе останат и дел од жителите на улица Живко Фирфов од 09:00 до 13:00 часот во Драчево, како и корисниците на улица Битпазарска бр. 60 – само корисниците од зградата спроти слаткарница Охрид во период од 07:00 до 10:00 часот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...

ИНФО

Посебен режим на сообраќај денес и утре

Денес (среда) во период од 13 часот, па сè до завршување на...