ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НАЈТОЧНА АСТРО ПРОГНОЗА ЗА МАЈ!

Јупитер влегува во Бик, Овенот започнува независен бизнис, Рибите добиваат важен договор, а еден знак ја добива можноста која ја чека 12 години.

Почетокот на месецот не ни носи ветувачки околности бидејќи Меркур е ретрограден, па хаосот во комуникацијата и сообраќајот ќе биде доминантен до 15 мај. Колку и да изгледа нестабилно првата половина од месецот, во вториот дел на мај, Јупитер по 12 години влегува во Бик, а Марс во Лав, што ќе донесе позитивни промени. Јупитер во Бик ќе биде важен за Биковите, но и за Девиците и Јарците.

ОВЕН

РАБОТА – Сонцето во Бик и ретроградниот Меркур ги забавуваат вашите планови, особено оние поврзани со парите. Ваквата состојба ќе остане до 15 мај, а во втората половина од месецот ќе работите на сопствен бизнис. Многумина Овни ќе работат од дома во втората половина на мај. Кога Марс ќе влезе во Лав на 20 мај, конечно ќе го почувствувате враќањето на енергијата што ви недостасуваше, па секоја иницијатива ќе биде покорисна од сега. Во основа, треба да бидете трпеливи во првите денови од мај кога сè ќе биде тешко и ќе забави.

ЉУБОВ – Венера влегува во Ракот по 10 мај, па семејните вредности ќе бидат на врвот. Партнерот ќе сака да поминувате повеќе време дома. И ќе бидете во сосема поинаква животна фаза по 20 мај. Некој за кој се грижите ќе инсистира да поминувате повеќе време дома и со вашето семејство. Ако сте слободни, ќе запознаете личност која е природно убава, но има традиционални вредности.

ЗДРАВЈЕ – Подобро во вториот дел од мај.

БИК

РАБОТА – Сезоната на вашиот знак започна. Иако имате различни идеи, во комуникацијата ќе има многу недоразбирања, особено кога се во прашање финансиите. Не треба да очекувате големи исплати до средината на мај, бидејќи се ќе биде тешко. Втората половина од месецот ви носи одлични деловни преговори, а доколку планирате да ја смените работата, најдобро е да го почекате периодот по 15 мај. Најважно е да се спомене дека Јупитер, планерот на среќата, влегува во вашиот знак на 15 мај по 12-та година, што ќе донесе олеснителни околности на сите полиња. Ова влијание на Јупитер треба да го искористите за спонзорства и решавање на имотни прашања.

ЉУБОВ – Марс во Рак ви носи засилена емотивност, а влегувањето на оваа планета во Лавот на 20 мај нема да помине без турбуленции. Имајте на ум дека на личноста за која се грижите, во вториот дел од месецот се ќе и биде потешко отколку што е. Венера во Рак треба да ја користите од средината на мај за искрени разговори и емотивно отворање. Ако сте слободни, ќе ве привлекуваат луѓе кои се нежни, но однадвор изгледаат силни. Така ќе ви се допадне поотворен тип на кореспонденција.

ЗДРАВЈЕ- Подобро.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА – Ретроградниот Меркур ќе ви прави проблеми до средината на мај, така што одвреме навреме ќе дознавате информации кои не ви одговараат, ќе дознавате за многу тајни, озборувања и работи кои можеби директно не ве засегаат, но се поврзани со работата што ја работите. Јупитер влегува во Бик во мај, па ќе бидете порезервирани кога станува збор за деловните потези. Од 20 мај следува период во кој Марс ќе ви донесе повеќе енергија, па ситуацијата на сите полиња ќе се подобри. Заборавете на важните одлуки во текот на првата половина на мај, бидејќи периодот е неповолен.

ЉУБОВ – Јупитер го менува знакот, па влегувањето во Бик носи нов тип на врска со партнерот. Во наредниот период ве очекуваат повеќе заеднички моменти во кои ќе уживате, во храната или готвењето. Психолошки, партнерот ќе има поголемо влијание врз вашите секојдневни одлуки. Ако сте слободни, средбата со Бик може да ви го промени животот. Ќе ве привлекуваат луѓе кои работат во тајни организации или делуваат мистериозно.

ЗДРАВЈЕ – Послабо.

РАК

РАБОТА – Нагласената единаесетта куќа ви носи нов вид на соработка со пријателите, која може да ги оствари вашите очекувања. За оваа соработка ќе слушнете на почетокот на мај, а потоа во вториот дел од месецот ќе почне да се реализира. Ќе имате можност да работите на деловен проект со некој со кој сте блиски. Бикот ќе биде одличен партнер во вашиот бизнис. Венера во вашиот знак ви носи личен шарм и периодот е генерално добар, со исклучок на забавување на реализацијата на плановите поради ретроградниот Меркур до 15 мај. Марс во Лав ви носи поголем профит во вториот дел од месецот.

ЉУБОВ – Венера влегува во вашиот знак, па ќе бидете склони кон заљубување. Емотивно ќе бидете поотворени и влегувате во период кога лесно ќе го освоите секој што ви се допаѓа. Вашата природна убавина и шарм конечно ќе излезат на виделина. Треба да се напомене дека нагласената единаесетта куќа може да ви донесе љубов од пријателството. Ќе имате повеќе можности да воспоставите емотивна врска.

ЗДРАВЈЕ – Одлично.

ЛАВ

РАБОТА – Нагласената десетта куќа ви носи многу турбуленции на работното место. Ќе има големи промени, а можеби ќе одлучите да ја промените професијата. Ќе има разговори за ново работно место, но многу ќе се пролонгираат во првата половина на мај. Кога Марс ќе влезе во вашиот знак на 20 мај, конечно ќе ја вложите вашата енергија во вистинската насока и ќе ги постигнете своите цели. Кариерата ќе ви биде приоритет во мај, а полето на финансиите ќе се стабилизира дури по 15 мај. Можеби ќе почнете да правите нешто што никогаш претходно не сте го направиле.

ЉУБОВ – Венера влегува во дванаесеттата куќа, па ќе ви биде предизвик да имате тајна љубов. Тоа е некој кој е затворен и ќе ви дава тајни сигнали. Уран во Бик може да ви донесе познанства преку работа. Ова е некој кој е кариерист, но ќе ви биде привлечен поради неговиот поглед на животот. Можно е запознавање со лице кое носи униформа.

ЗДРАВЈЕ – Обидете се да спортувате повеќе во вториот дел од мај.

ДЕВИЦА

РАБОТА  – Ретроградниот Меркур ви создава проблеми до средината на месецот, затоа подгответе се за турбуленции, но и доцнење во плановите. Нагласената деветта куќа условува многу планови за патување, но и можност за промена на градот заради професијата. Венера во Рак ви носи подобрување на финансиската состојба во вториот дел од мај. Ќе имате можност да работите со некој кој ви е пријател. Иако на работа изгледа сè е збунето, оваа ситуација ќе остане до средината на мај, па потрудете се да не реагирате на сите препреки.

ЉУБОВ – Поради ретроградниот Меркур, склони сте да се враќате во минатото, па имате потреба да контактирате со луѓе со кои некогаш сте биле во врска. Во вториот дел од мај ќе има повеќе можности за нови романси и познанства. Јупитер влегува во Бик на 15 мај, што ќе предизвика долги патувања каде што може да ви се случат нови средби. Доколку сте разведени, имајте на ум дека вториот дел од годината е поволен за запознавање со нов партнер.

ЗДРАВЈЕ – Послабо во првиот дел од мај.

ВАГА

РАБОТА – Нагласеното осмо поле укажува дека во мај најважни ќе ви бидат парите, односно спонзорството кое долго го чекате. Венера влегува во Ракот до средината на мај, па вашата кариера ќе биде во фокус. Колку и да има инхибиции до средината на месецот поради ретроградниот Меркур, знајте дека се ќе биде појасно во вториот дел на мај. Марс во Лав од 20 мај ќе биде поволен за вас, па ќе можете да ги надминете сите препреки. Марс во Лав ви носи помош од влијателни пријатели.

ЉУБОВ – Венера во Рак во мај ви носи флерт околу работата. Сепак, како што напредува мај, Марс во Лав ќе ви донесе пријателска љубов. Некој кој ви е вистински пријател лесно може да стане ваш партнер. Втората половина на мај е многу поповолна за љубов од првата, па имајте на ум дека стабилизацијата на емотивен план ќе пристигне, но по задоцнување. Раковите и Лавовите ќе ви бидат привлечни.

ЗДРАВЈЕ – Болки во стомакот.

СКОРПИЈА

РАБОТА – Нагласената седма куќа го доведува во прашање вашето деловно партнерство. Поради ова, може да има големи промени на работа. Во овој период можете да работите на подобрување на вашиот имиџ во јавноста, а исто така да го промовирате она што го работите. Бикот ќе ви биде предизвик за работа, но во подоцнежниот период можете да профитирате. Од 20 мај Марс влегува во Лав, па треба да се подготвите за турбуленции на работа, но и почести конфликти на мислења. Нема да трпите авторитет, а тоа ќе биде главниот проблем во односот со колегите.

ЉУБОВ – Венера влегува во Ракот, па емотивно ќе уживате во овој период. Личноста за која се грижите ќе има разбирање, а тоа е добар период за заеднички патувања. Доколку сте во брак, сте во период кога треба да промените многу работи, од навики до секојдневно функционирање. Доколку сте слободни, ќе имате интересно познанство со некој кој е познат на пошироката јавност.

ЗДРАВЈЕ – Чувствително.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА – Важен ви е претстојниот месец, бидејќи планетите се во шестата куќа, а Јупитер исто така влегува во Бик на 15 мај, па ќе има одлични деловни можности. Јупитер, планетата на среќата, влегува во Бик, па ќе добиете нова деловна можност, која ќе ви донесе проширување на активноста што ја работите, но и можност за напредување. Ќе имате повеќе од една можност да се вработите, па ќе ви биде тешко да се одлучите. Иако Меркур сега е ретрограден, од средината на месецот има забрзување на настаните, па очекувајте пресврт од средината на мај. Имате можност да напредувате во кариерата.

ЉУБОВ – Поради ретроградниот Меркур очекувајте повици од лица кои биле во вашето минато се до 15 мај, како и појава на лица со кои не сте комуницирале со години. Помирувањето со поранешниот партнер не е најдоброто решение. Од средината на мај ќе имате нови познанства преку работа. Ќе ве привлекуваат луѓе кои се амбициозни и имаат деловна визија. Биковите и Лавовите ќе ви бидат привлечни. Ќе ве контактира лице од странство.

ЗДРАВЈЕ – Добро. Внимавајте на исхраната.

ЈАРЕЦ

РАБОТА – Нагласувањето на петтата куќа ви носи креативен период во кој ќе можете да направите нешто забавно. Исто така, имајте на ум дека ретроградниот Меркур ги забави вашите деловни преговори, па се чека средината на месецот. Имате преговори за нови деловни проекти, но тоа нема да започне дури во втората половина на мај. Сатурн во Риби е одговорен за сериозните разговори кои ги имате од почетокот на март. Јасно е дека промената на вашиот став ќе донесе големи промени на сите полиња. Доколку имате несогласувања со деловниот партнер, тоа може да трае до 20 мај, а потоа ќе има олеснување.

ЉУБОВ – Марс во седмата куќа носи многу расправии со партнерот бидејќи вашата сакана треба да влијае на секоја ваша одлука. Од друга страна, нагласената петта куќа фаворизира бројни средби, па ќе имате љубовни состаноци. Ќе ви се појави и личност од минатото. На ваше големо изненадување, ќе имате познанства и преку Интернет. Доколку сте во брак, добар период е да го проширите семејството. Одредени припадници на вашиот знак ќе имаат криза во бракот.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА – Многу планети во Бик ви носат турбулентен период во кој се случуваат големи промени. Вие сте на пресвртница во вашиот живот и тоа важи за сите области. Не е исклучено да се преселите поради работа. Во однос на финансиите, Сатурн во Риби ве учи како да бидете поекономични. Поради ретроградниот Меркур, не треба да очекувате напредок во преговорите до средината на мај, но тоа полека ќе се решава во вториот дел од месецот. Марс во Лав од 20 мај ќе ви донесе конфликт на мислења и криза во деловните партнерства.

ЉУБОВ – Сонцето во Бик укажува дека вашиот партнер има многу деловни проблеми за кои не сака да разговара. Тоа влијае и на вашата врска, па затоа треба да бидете трпеливи. Не е најдобриот момент за започнување на нова романса, па тоа е причината поради која не успеваат плановите за средба. Во следниот период ќе има семејни проблеми, па имајте на ум дека треба да бидете потолерантни.

ЗДРАВЈЕ – Послабо.

РИБИ

РАБОТА – Планетите во Бик ви носат динамичен почеток на месецот во кој многу работи не се јасни, но сте принудени да комуницирате со голем број луѓе. Во наредниот месец ќе донесете одлуки кои ќе влијаат на текот на целата година. Јупитер влегува во Бик на 15 мај, па може да ви донесе важен договор, но само во втората половина од месецот. На работа ќе имате важни разговори кои ќе почнат да се реализираат дури кон крајот на мај. Сатурн во знакот ве учи на нова одговорност, па немате никаков ентузијазам, но чувствувате дека некои работи се едноставно неопходни во овој период. Пред вас е месец во кој ќе имате повеќе кратки патувања.

ЉУБОВ – Поради ретроградниот Меркур, добивате многу повици од минатото. Тоа се луѓе кои некогаш биле блиски со вас, а сега ќе треба да се вратат во вашиот живот. Доколку сакате да постигнете постабилна врска, почекајте до втората половина на мај бидејќи тогаш ќе имате можност да запознаете некоја нова личност. Венера влегува во Рак, па втората половина на мај ќе биде повозбудлива за љубовта. Биковите и Раковите ќе ви се допаѓаат. Во вториот дел од месецот ве очекуваат повеќе излегувања на јавни места.

ЗДРАВЈЕ – Солидно.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Нeделен хороскоп од 19. до 26. февруари

Пред нас е недела полна со непредвидливи настани бидејќи во Водолија се...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Месечината влезе во Бик

Месечината, најбрзо подвижната планета, моментално се наоѓа во Бик, што позитивно влијае...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Ни доаѓа период на владеење на Рибите

Се ближи сезоната на Риби, важен астролошки период кој ќе има силно...