ИНФО

До крајот на годината уште три продолжени викенди

До крајот на оваа година има уште многу неработни денови и по денешниот продолжен, следуваат уште три вакви викенди:

1-ми Мај (Понеделник) – Ден на трудот

  • 8-ми Септември (Петок) – Ден на независноста
  • 23-ми Октомври  (Петок) – Ден на Македонската револуционерна борба
  • 8-ми Декември (Петок) –  „Св. Климент Охридски”

Следните денови се неработни:

  • 24 мај (среда) „Св. Кирил и Методиј“ – Ден на сесловенските просветители
  • 2 август (среда) – Ден на Републиката
  • 11 октомври (среда) – Ден на народното востание
  • 23 октомври (понеделник) – Ден на Македонската револуционерна борба
  • 8 декември (петок) –  „Св. Климент Охридски”

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Водата за пиење во Скопје е безбедна и микробиолошки исправна

ЈП Водовод и канализација – Скопје со цел подобра информираност на граѓаните...

ИНФО

164 шофери заработија казни од полицијата, најмногу за брзо возење

Скопската полиција во текот на вчерашниот ден казни 164 возачи. Од нив...

ИНФО

ДНЕВНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Времето денес ќе биде променливо облачно и релативно топло, претежно во западните...

ИНФО

Во Скопје изречени 161 мерка за прекршоци во сообраќајот

На територија на Град Скопје, Секторот за внатрешни работи во текот на...