ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

КОЕ КАФЕ Е ОМИЛЕНО НА СЕКОЈ ОД ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ?

Секој хороскопски знак го има своето омилено кафе, а за Овенот тоа е, на пример, еспресо.

Овен

Тој со задоволство избира двојна шолја еспресо и го пие со часови.

Бик

Биковите сакаат материјални работи и се големи хедонисти. Токму затоа тие избираат капучино.

Близнаци

Близнаците често се многу неодлучни. Во исто време, тие се многу тешки да се задоволат. Затоа едно утро пијат дупло кафе со малку млеко, а наредното сосема друго.

Рак

Раковите ги избираат класиците, бидејќи се водат од традиционалните вредности. Тие се и нежни, па затоа им е многу важно домашното кафе да го пијат опуштено и удобно сместено на омиленото место.

Лав

Очекувајте овој знак да нарача ништо помалку од макијато.

Девица

Може да се каже дека таа е еден од најблагодарните знаци кога е во прашање изборот на кафе. Не му е важно кафето, туку друштвото.

Вага

Омилено и е секое кафе со млеко.

Шкорпија

Сакаат кафе со чоколадо, шлаг или некое овошје.

Стрелец

Особено омилено му е кафето со вкус на карамела.

Јарец

Значи, еспресото е нивниот избор.

Водолија

Овој знак повеќе би сакал да пие чај.

Риби

Ќе претпочитаат да изберат обично кафе, домашно црно, без никакви додатоци. Сосема едноставно.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА ДЕКЕМВРИ

Последниот месец од оваа година ќе биде полн со променлива енергија и...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп од 28. ноември до 3. декември

ОВЕН Неделниот хороскоп ви носи многу добри деловни можности. Почетокот на неделата...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Кој ви е најсреќниот ден од неделата, според хороскопскиот знак

Дали имате ден во неделата кога ви се чини дека сè ви...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп од 20 до 27 ноември

Дознајте каква недела ве очекува и подгответе за сите предизвици во неа!...