ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

ДО 6. МАЈ ОЧЕКУВАЈТЕ ПОДОБРА ФИНАНСИСКА СОСТОЈБА: Еве кој ќе добие пари, а кој знак треба да игра лото

Ретроградниот Меркур силно гази, а бидејќи е во Бик, тоа е предупредување дека не треба да паѓаме на големи ветувања за пари. Сепак, во игра е уште еден ѕвезден рулет, па одредени знаци ќе имаат поголема финансиска среќа од другите.

Поради положбата на планетата во Бик, луѓето со денови размислуваат како би можеле попаметно да инвестираат пари, но всушност поентата е да се чека со такви одлуки до 15 мај, бидејќи Меркур ни го нарушува логичното расудување.

Во периодот до 6 мај пари ќе имаат хороскопските знаци, меѓу кои Рак, Близнаци, Бик и Овен.

РАК

Венера е се поблиску до вашиот знак, па носи подароци во наредниот период. Сонцето е во Бик, па со пријателите ќе работите на проект врз основа на кој ќе заработите дополнителни пари. Одличен период за заработка. Бикот ќе биде добар партнер за заработка.

БЛИЗНАЦИ

Користете го Марс во Рак за да соберете пари што не пристигнале со месеци. Венера се приближува и до Ракот, па можете да очекувате подароци и од луѓето за кои се грижите. Да, вашата планета Меркур е ретроградна, но нема да имате финансиски проблеми.

БИК

Многу планети во вашиот знак носат многу планови, идеи и потенцијални преговори за пари. Ќе доцнат поради ретроградниот Меркур, но сигурно ќе пристигнат. Не вложувајте големи пари пред средината на мај кога е подобар период.

ОВЕН

Многу планети во вашата втора куќа ви носат можност да заработите добри пари. Ќе имате повеќе можности за заработка, па сигурно е дека ќе заработите повеќе отколку што очекувавте. Можност за дополнителна работа со скратено работно време.

Хороскопскиот знак кој треба да игра игри на среќа следната недела е Јарец.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп од 4 до 10 декември

ОВЕН – Конечно планетата Венера повеќе нема да биде во опозиција со...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА ДЕКЕМВРИ

Последниот месец од оваа година ќе биде полн со променлива енергија и...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп од 28. ноември до 3. декември

ОВЕН Неделниот хороскоп ви носи многу добри деловни можности. Почетокот на неделата...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Кој ви е најсреќниот ден од неделата, според хороскопскиот знак

Дали имате ден во неделата кога ви се чини дека сè ви...