ИНФО

МВР фати 11 возачи кои немале возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера во Скопје изрече 155 казни за сообраќајни прекршоци, од кои за возење повеќе од дозволената брзина 35 санкции , а дури 11 возачи немале возачка дозвола. Осум возачи пак, се санкционирани за минување на црвено светло.

Исто така казнети се 11 возачи за користење мобилен телефон при возење и  пет лица за технички неисправни и нерегистрирани возила, информира МВР.

Од МВР апелираат да се почитуваат сообраќајните правила и прописи и ги известуваат сите учесници во сообраќајот дека продолжуваат со секојдневните контроли на улиците и патиштата.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и топло со мала облачност

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност....

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за...

ИНФО

Жичницата на Водно денес нема да работи поради технички зафати

Жичницата на Водно денес нема да работи поради предвидени технички зафати, информира...