ИНФО

Во завршна фаза е асфалтирањето на улица ,,Козјак”

Градежните активности на улицата ,,Козјак” опфаќаат асфалтирање, како и партерно уредување на просторот околу неа, информира градоначалникот на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски.

Откако во изминатиот период со павер елементи беа поплочени пешачките патеки во првиот блок, од денеска се работи на коловозот на улицата кој добива нов асфалт. По завршувањето со асфалтирањето, ќе продолжи поплочувањето на патеките во вториот блок.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Водата за пиење во Скопје е безбедна и микробиолошки исправна

ЈП Водовод и канализација – Скопје со цел подобра информираност на граѓаните...

ИНФО

164 шофери заработија казни од полицијата, најмногу за брзо возење

Скопската полиција во текот на вчерашниот ден казни 164 возачи. Од нив...

ИНФО

ДНЕВНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Времето денес ќе биде променливо облачно и релативно топло, претежно во западните...

ИНФО

Во Скопје изречени 161 мерка за прекршоци во сообраќајот

На територија на Град Скопје, Секторот за внатрешни работи во текот на...