ИНФО

ПРОДОЛЖУВААТ СООБРАЌАЈНИТЕ КОНТРОЛИ: Направени 109 прекршоци

Сooбраќајната полиција вчера во главниот град изрече 109 казни за сообраќајни прекршоци, од кои за возење повеќе од дозволената брзина 19 санкции, а 10 возачи немале возачка дозвола, пет санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Исто така изречени се четири мерки за користење мобилен телефон при возење, три санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло)…

Од МВР апелираат да се почитуваат сообраќајните правила и прописи и ги известуваат сите учесници во сообраќајот дека продолжуваат со секојдневните контроли на улиците и патиштата.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Облачно со повремени врнежи од дожд

Времето денес ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, пообилни во...

ИНФО

Нови клупи, зимзелени дрва и лед осветлување во паркот во Радишани

Oпштина Бутел изврши реконструкција на паркот во ТЦ Радишани. „По 25 години...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 249 возачи, 71 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера во Скопје изрече 249 казни за сообраќајни прекршоци. Mеѓу...