ИНФО

Почна изградбата на мултифунционален спортско-рекреативен комплекс во Лисиче

Во населбата Лисиче денес почна да се гради на нов спортско-рекреативен  комплекс, инвестицја на општина Аеродром. Предвидено е овој комплекс да има посебно детско игралиште, посебно спортско игралиште, мал плоштад. Најавите се комплексот да се заврши пред почетокот на летото,

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на ООУ Наум Охридски

– Општина Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на...

ИНФО

Утре протестен марш на Здружение на Украинците во Македонија

Здружение на Украинците во Македонија „Лесја Украинка“ на 24 февруари (сабота), со...

ИНФО

Викендов зголемена облачност, засилен ветер и слаб дожд

За време на викендов ќе има зголемена облачност со локален слаб дожд...

ИНФО

Скопско кафуле сите пари од еспресото ќе ги донира за Леонид

Кафуле во Скопје денес нема да го наплаќа кафето, односно сите пари...