АКТУЕЛНО

РАДИШАНСКА ЦЕЛ МЕСЕЦ СТОИ РАСКОПАНА

Еден месец од најавите дека почнува реконструкцијата на улицата Радишанска во истоимената населба, работите не се мрднати. На овој потег нема ниту работници, ниту градежна механизација и буквално освен што е изгребан претходниот асфалт, ништо друго не е направено. Возачите мораат да внимаваат на големите кратери и дупки направени при вадењето на асфалтот и сега се движат по песок и чакал.

На почетокот на овој месец, градоначалничката Данела Арсовска најави целосна реконструкција на улицата Радишанска во должина од 1.100 метри.

Арсовска најави брза санација на Радишанска.

 

По еден месец, состојбата е оваа.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

4.700 основци од Бутел ќе добијат бесплатни униформи

4.700 основци на територија на општина Бутел ќе добијат бесплатни училишни униформи....

АКТУЕЛНО

БУБАМАРАТА НА ДНК СЕ ПРОДАДЕ ЗА 250 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ: Донирани 690 илјади денари за лекување на младиот Леонид

Групата ДНК ја објавија на лицитација бубамарата што ја добија, со цел...

АКТУЕЛНО

Наредната сезона ќе профункционира градинката „Гоце Делчев“

Градоначалникот на Општина Илинден, Александар Георгиевски, оствари работна средба со министерот за...

АКТУЕЛНО

Целосно е реконструирана градинкатa „Пчелка 2“

Со реновирање на внатрешноста на објектот, заврши втората фаза од проектот за...