ИНФО

ПОЛИЦИСКИТЕ КОНТРОЛИ ДАВААТ РЕЗУЛТАТ: Намален бројот на прекршоци

Сooбраќајната полиција вчера во главниот град изрече 107 казни за сообраќајни прекршоци, од кои за возење повеќе од дозволената брзина 27 санкции, а шест возачи немале возачка дозвола, четири за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Исто така казнети се три возачи за користење мобилен телефон при возење, осум казни се издадени за минување на затворен сигнал (црвено светло).

Од МВР апелираат да се почитуваат сообраќајните правила и прописи и ги известуваат сите учесници во сообраќајот дека продолжуваат со секојдневните контроли на улиците и патиштата.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес и утре изменет режим на сообраќај во Скопје

Поради одржување на митинзи од изборната кампања за претседателските избори, денес и...

ИНФО

Казнети 179 возачи, 51 возеле пребрзо

На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден се изречени...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне во источните...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...