ИНФО

Нови цвеќиња и трева на изгазените зелени површини пред Зоолошка

Откако изминатиот викенд пред Зоолошката градина се направи хаос од паркирани возила, и коли го уништија постоечкото зеленило и целосно ги блокираа тротоарите, на барање на надлежните од ЗОО и Градот, зелените површини се насадени со нова трева и цвеќиња. Истовремено заштитни столпчиња се поставуваат и долж тротоарите на улицата Илинденска, а претходно исти беа ставени и на околните пешачки патеки, со цел да се оневозможи паркирање на возила.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со појава на магла

Времето денес ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла по...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...