ИНФО

ВИЗБЕГОВО БЕЗ СТРУЈА: Активностите продолжуваат и денес

Во период од 08:30 до 11 часот без струја ќе остане објектот ресторан Њу Стар, улицата Индира Ганди бр.31, мал дел од Шуто Оризари, фирма Ефес Трејд – Визбегово, камп за Азиланти – Визбегово, улиците 1, 2, 3, 4 и 5 во с.Визбегово.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес бесплатно паркирање на паркинзите на ПОЦ и на зонските на ЈП „Градски паркинг“

Паркирањето во зоните А, Б, Ц и Д, со кои стопанисува ЈП...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер,...

ИНФО

По 55 години, реконструирана улица „20” во Припор

– Пуштена е во употреба новата реконструирана улица „20” во населбата Припор....

ИНФО

Оваа недела искачување на Крстовар на Водно и работилница за млади

Младинската секција на планинарскиот клуб „Убава“ заедно со Младинска комисија при Федерацијата...