СЦЕНА

Концерт на гитаристот Стив Ваи

Гитаристот Стив Ваи денеска ќе одржи концерт во Борис Трајковски во Скопје. Концертот претходно закажан во СРЦ Кале е преместен во Борис Трајковски, а влезниците ќе важат во новата локација.

Гитаристот Стив Ваи денеска ќе одржи концерт во Борис Трајковски во Скопје. саКонцертот претходно закажан во СРЦ Кале е преместен во Борис Трајковски, а влезниците ќе важат во новата локација.

Како дел од листата на 10-те најдобри гитаристи на сите времиња, Стив Ваи свирел и бил дел од студиските албуми на Френк Запа, Мотохед. Дејвид Ли Рот, Вајтснејк, Паблик имиџ лтд, истовремено градејќи богата кариера како виртуоз со крајно индивидуалистички и иновативен пристап кон својот инструмент, осум соло албуми и три Grammy награди.

Стив Ваи доаѓа во Скопје по повод промоција на неговиот актуелен албум Инвиолејт, кој изминатава година се позиционираше како број 1. на Хард рок албумс листата.

Влезници може да се набават онлајн на www.avalon.mk и низ продажната мрежа на Авалон низ Македонија.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

СЦЕНА

Театарската претстава „Момчето со пругасти пижами“ вечерва во МНТ

На големата сцена во Македонскиот народен театар во Скопје, вечерва со почеток...

СЦЕНА

„Кино Утро“ во Кинотека почнува на 9. јануари „Зоки Поки“

Во текот на зимскиот распуст, на почетокот на јануари, веќе традиционално Кинотеката...

СЦЕНА

Краткиот игран филм „Дали си маж“ по сценарио и режија на Ѓорче Ставрески на ‘HBO Max’

– Краткиот игран филм „Дали си маж“ по сценарио и режија на...

СЦЕНА

Викендов „Златно Славејче“ во Филхармонија, гостува познатиот рапер Пајак

Претстојниот викенд во Скопје ќе се одржи годинешното издание на реномираниот детски...