ИНФО

Чаир и три скопски села денес без струја

Ilustracija za samoocitanje elektricnih mjerila. Foto: Duje Klaric / CROPIX

Денес во период од 08:30 до 12 часот без струја ќе останат жителите на улиците Никола Малешевски, ул Благоја Паровиќ, ул Роналд Реган во Општина Чаир, како и с.Мршевци, дел од с.Бучинци, с.Ајватовци во времен перкин од 8 до 15 часот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес бесплатно паркирање на паркинзите на ПОЦ и на зонските на ЈП „Градски паркинг“

Паркирањето во зоните А, Б, Ц и Д, со кои стопанисува ЈП...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер,...

ИНФО

По 55 години, реконструирана улица „20” во Припор

– Пуштена е во употреба новата реконструирана улица „20” во населбата Припор....

ИНФО

Оваа недела искачување на Крстовар на Водно и работилница за млади

Младинската секција на планинарскиот клуб „Убава“ заедно со Младинска комисија при Федерацијата...