АКТУЕЛНО

Поставени столпчиња пред ЗОО за да се заштити зеленилото од коли

Долж тротоарите кај Зоолошката градина поставени се заштитини столпчиња за да се оневозможи паркирање на коли. Откако изминатиот викенд зеленилото пред ЗОО беше претворено во паркинг, екипи на ЈП „Улици и патишта“ вчера поставија столпчиња.

Секој викенд тротоарите и зеленилото не само пред Зоолошка туку и на околните улици е блокирано од возила поради големиот број посетители. Иако во близина на градината има паркинзи со наплата сепак граѓаните сакаат колите да им се паркирани веднаш до влезот, па секој викнд во овој дел владее метеж.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Најискрената публика уживаше во младинската театарска претстава „Како ќе го делиме мачорот“

Учениците од Општина Центар го посетија „Тетарот за деца и младинци“-Скопје, со...

АКТУЕЛНО

„Скриени дела и спомени – откривање“ – арт инсталацијата на студентите од ФЛУ Скопје

„Скриени дела и спомени – откривање“ е насловот на арт инсталацијата на...

АКТУЕЛНО

Општина Центар со 17 Еразмус Плус проекти во изминативе пет години

Градоначалникот Горан Герасимовски заедно со Бојан Маричиќ, заменик претседателот на Владата задолжен...

АКТУЕЛНО

Јавен повик за средношколци за учество во проектот Театарот ги обединува младите TRY

Програмата TRY (Театарот ги обединува младите) е меѓународен проект ко – финансиран...