ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НАЈТОЧЕН НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

Што ви порачуваат ѕвездите од 24 до 30 април.

Јарците ќе бидат во одлична форма, им се препорачува вишокот енергија да го искорисат на интензивно вежбање. Рибите лесно ќе ги извршуваат работните задачи, а мудро ќе ги решаваат проблемите.

ОВЕН (21.3-20.4)

РАБОТА: Можни компликации поради несоодветни постапки на вашите соработници и колеги, па затоа треба да бидете особено внимателни. Во смисла да ги зачувате коректните односи на работа и да не отстапувате од вашите намери. Работете како досега, темелно и упорно и ќе успеете.

ЉУБОВ: Можно е да се појават нерешени проблеми во партнерството, кои ќе ви предизвикаат голема загриженост. Пробајте да ги решите проблемите, но пробајте да задржите смирена атмосфера. Можеби сте непријатни, но ефикасни. Кај слободните Овни може да има промена во личниот и емотивниот живот, периодот е погоден за воспоставување врски, романса и забава. Нема да можете да ги сокриете своите чувства, па затоа е подобро веднаш да ги признаете – и на себе и на соговорникот.

ЗДРАВЈЕ: Во овој период сте стабилни и урамнотежени, а кога се чувствувате добро со себе, нема никакви пречки за вас и сте здрави и полни со енергија.

БИК (21.4- 20.5.)

РАБОТА: Размислете за вашите минати резултати и, врз основа на она што најдобро функционира за вас, смислувајте нови цели. Можете да започнете многу интересна идеја која може да биде многу успешна, затоа бидете трпеливи и не се откажувајте од патот што го започнавте.

ЉУБОВ: Комуникацијата е во прв план и претстојат дискусии за важни прашања во врската, особено ако се обидувате да се договорите за иднината на вашата врска, а имате различни идеи за тоа. Не делувајте импулсивно и носете ја секоја одлука со ладна глава. Слободните бикови ќе имаат неколку предлози на разгледување, но не брзајте, не треба да изберете нешто што не ви одговара целосно.

ЗДРАВЈЕ: Уживате во времето поминато со себеси, духовниот развој е она што ви е приоритет сега. Бидете умерени во храната и доволно активни за да ја поддржите таа добра енергија во која чувствувате дека доаѓа.

БЛИЗНАЦИ (21.5.-21.6.)

РАБОТА: Добро функционирате кога се соочувате со препреки, а вашиот став е инспиративен за вашите соработници и колеги. Способни сте да ги менувате и прилагодувате плановите „на лет“ и ова е периодот кога можете да се изразите и да ја добиете професионалната поддршка и награда што ја заслужувате.

ЉУБОВ: Стабилноста во партнерските односи ќе ја одржувате со тоа што ќе се свртите кон партнерот и неговите потреби – забелешките, впечатоците и коментарите задржете ги за себе, за да не се вклучите во исцрпувачки и бесмислени дискусии. Слободните Близнаци би можеле да запознаат посебна личност, а таа средба би можела да ја одреди насоката на вашата иднина. Може да биде некој со кој ќе воспоставите врска, но таа врска не мора да биде постојана, само пресудна во однос на влијанието што ќе го остави врз вас.

ЗДРАВЈЕ: Во овој период ви се важни менталната сила и стабилноста, а можни се мали здравствени диверзии (алергии, главоболки) кои ќе ви го одвлечат вниманието и ќе ве изнервираат.

РАК (22.6-22.7.)

РАБОТА: Доколку сте решиле да инвестирате за да ги зголемите приходите, почекајте поповолен период, бидејќи сега сте изложени на контроверзни влијанија. Можеби ќе ви биде тешко да размислите како да ги подобрите работите, но во основа, потребни се само неколку измени и прилагодувања (што можеби не сте подготвени да ги направите).

ЉУБОВ: Ако можете да ги споделите стравовите и надежите со партнерот, за да остварите меѓусебна поддршка и да ја одржувате довербата и љубовта, подготвени сте за напредок во врската, без разлика дали тоа се однесува на нивото на интимност и блискост или нов модел на заедништво (заеднички живот или брак). Слободните Ракови можат да чувствуваат дека се во војна внатре, главно со демоните од минатото. Можеби ќе се појават некои луѓе од минатото, како да се повикани од вашата емотивна состојба, па ќе можете да ги заокружите и довршите работите што ги оставиле.

ЗДРАВЈЕ: Обидете се да останете присебни и стабилни, иако ќе имате енергетски подеми и падови – чувајте ги нервите за да го зачувате вашето здравје, да се одморите и да се поштедите.

ЛАВ (23.7-22.8.)

РАБОТА: Наеднаш може да добиете понуда која ви ветува професионален развој во насока која до сега не сте ја разгледале. Доколку се занимавате со некоја креативна работа, ова е особено добар период за вас. Може да добиете неочекувана поддршка за вашите следни проекти.

ЉУБОВ: Планетарните влијанија внесуваат земјена енергија во партнерските односи на Лавовите, со која инаку тешко се справувате. Но, во овој период влијанието на земните елементи ќе донесе стабилност во односите, во период кога е потребно многу фундаментално размислување за основните животни работи. Слободните Лавови исто така ќе бидат под превезот на енергијата на земјата – во овој период, кога не се потпирате на огненото влијание на вашиот шарм и површна фасцинација, можете да препознаете вредности кај некој што не сте ги забележале претходно, или не ви беа особено важни.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро, освен повремена нервоза и опаѓање на енергијата. Грижете се за себе и не пропуштајте редовни физички активности.

ДЕВИЦА (23.8.-23.9.)

РАБОТА: Доколку има можност да одложите некои деловни состаноци и разговори, тоа би било добро за вас, бидејќи комуникацијата не ви е силна страна во овој период. Размислете што сте постигнале, зајакнете ја својата позиција и стабилизирајте се во она што го имате и она што ве опкружува – советуваат ѕвездите.

ЉУБОВ: Во овој период сте доминантни во партнерските односи и не сте подготвени на никакви отстапки и компромиси. На партнерот не му се допаѓа  вашиот став, па може да се судрите за некои одлуи. Слободните Девици имаат можност да запознаат нови луѓе, кои можат да станат значајни во нивните животи – можат да ве инспирираат, да ви донесат нови идеи, да ве водат да гледате на вашиот живот од поширока перспектива. Средбата со сродните духови не е секогаш од романтична природа.

ЗДРАВЈЕ: Агресивната енергија која ве обзема ќе ви го наруши мирот и рамнотежата, а треба да се справите со неа и да воспоставите стабилност. Побарајте го мирот во напорната физичка активност, наизменично со моменти на релаксација и медитација.

ВАГА (24.9.-23.10.)

РАБОТА: Не замерувајте ако ви се наметне задача што не ви се допаѓа, бидејќи тоа е можност да заблескате со своите способности и да стекнете наплив на професионална самодоверба, како и можност за поврзување со луѓето што  би  можело да ви помогне во кариерата.

ЉУБОВ: Пробајте да не му одите контра на вашиот партнер во наредниот период и останете смирени доколку нешто не ви се допаѓа или не ви одговара. На овој начин тактично и непречено ќе пребродите потенцијално проблематичен период, во кој би можеле да ве обземат непријатни чувства, доколку не играте на картата на мудроста и смиреноста. Слободните Ваги ќе имаат бројни можности за љубов, флерт и забава, а комуникацијата е клучна – ќе привлечете луѓе кои ја ангажираат вашата интелигенција, дух и чувства и ќе ја имате таа искра која вашата емоционална состојба ја претвора во креативна енергија.

ЗДРАВЈЕ: Проширете ги аспектите на вашиот ментален, емоционален и физички живот – активирајте креативна енергија, која ќе ви помогне да одржите рамнотежа на телото и духот. Доброто здравје и јасноста на мислата одат заедно.

СКОРПИЈА (24.10-22.11.)

РАБОТА: Ситуацијата не е толку лоша како што ви изгледа во моментов, само се плашите да влезете во решение, бидејќи треба да се соочите со отпор и неодобрување. Штом ќе соберете доверба и ќе постапите одлучно со вашите предлози и решенија, работите ќе се решат многу поедноставно отколку што мислевте.

ЉУБОВ: Кога комуницирате со партнерот, потпрете се на духот и смислата за хумор, на овој начин ќе му помогнете на вашата сакана да преброди некои непријатни моменти и ќе му покажете дека сте на нивна страна. Слободните Скорпии ќе влијаат и на околината со својот шарм, но и со искрената комуникација и способноста внимателно да ги слушаат другите и добро да ги разбираат. Можеби ќе запознаете некои луѓе кои не се на вашето ниво, но ќе можете учтиво да ги држите на дистанца.

ЗДРАВЈЕ: Здрави сте, но се исцрпувате со трошење енергија. Кога психички ќе се олесните, ќе се чувствувате посилни и ќе имате повеќе енергија.

СТРЕЛЕЦ (23.11.-21.12.)

РАБОТА: Нестрпливи сте со развојот на проекти и работни места кои не зависат само од вас – другите ве забавуваат и се спротивставуваат на вашите идеи и решенија. Нетрпеливоста и експлозивното однесување нема да ви донесат ништо добро, затоа обидете се да се контролирате, бидејќи планетите се на ваша страна и предвидуваат успех.

ЉУБОВ: Бидете објективни кон партнерот и проценете ги неговите постапки и мотиви без предрасуди – ова е период во кој можете да му помогнете со тоа што ќе разберете што е најдобро за него и ќе го поддржите во тоа. Слободните Стрелци ќе имаат многу интеракции со интересни луѓе, но ви се чини дека немате самодоверба и не можете добро да процените каде води (и дали води некаде). Држете се на дистанца и пристап со прашања, бидејќи најдобро е да бидете внимателни кога комуницирате со луѓе кои не ги познавате доволно.

ЗДРАВЈЕ: Потребна ви е релаксација, бидејќи сте премногу напнати, а тоа влијае на вашата општа здравствена состојба. Можни се главоболки и несоница, затоа внимавајте на вашата ментална стабилност.

ЈАРЕЦ (22.12.-20.1)

РАБОТА: Доколку имате сопствен бизнис, поволен период е за деловни партнерства, но сепак бидете одмерени и трпеливи пред да направите голем чекор. Може да се соочите со забавување на вашиот проект и планови поради некои помали фактори. Одржувајте објективна проценка на ситуацијата и работете темелно и трпеливо.

ЉУБОВ: Можни се љубоморни испади во партнерските односи – ако е до вас, обидете се да ги држите во умерени граници и внимавајте што му зборувате на партнерот. Ако се работи за вашиот партнер, обидете се да разберете дека тоа е израз на неговата несигурност и проблем во кој треба да му помогнете, не се навредувајте и лутете. Слободните Јарци чувствуваат дека нешто ги придвижува и дека ќе се сретнат со љубов која може да им го промени животот. Препуштете се на раката на судбината и следете го вашето чувство и обрнете внимание на сите ваши нови познанства – меѓу нив е и личност која заслужува посебно место во вашиот живот.

ЗДРАВЈЕ: Здрави сте и имате доволно енергија за сите предизвици кои претстојат. Не дозволувајте вашиот имунитет да падне и да се држите до уреден ритам на живот.

ВОДОЛИЈА (21.1.-19.2.)

РАБОТА: Можни се деловни проблеми кои ќе ви одземат многу време – а тоа се оние кои не сте ги сфатиле сериозно, па сега ви привлекоа внимание. Ако започнувате нов потфат, имате добри шанси за успех, особено ако тоа вклучува пари за нешто што е значајно за вас.

ЉУБОВ: За да ја одржите рамнотежата во партнерските односи, не влегувајте во непотребни дискусии. Има одредена напнатост и нервоза, но нема да постигнете ништо конструктивно со расправија, па почекајте работите да се смират, за да можете објективно да ги погледнете и конструктивно да разговарате за нив. Пред сингл Водолиите се интересни настани на љубовен план – можна е судбоносна средба и почеток на љубовна врска, но тоа не мора да биде нова личност во вашиот живот. Небесните влијанија ќе разбудат чувства кои се длабоко во вас и за кои до сега не сте биле свесни.

ЗДРАВЈЕ: Одвреме-навреме може да се чувствувате расеано и уморно, а тоа е знак дека нешто ве оптоварува и бара ослободување – преземете некои физички вежби кои бараат повеќе за да ги поддржите вашите психолошки процеси и да одржувате рамнотежа.

РИБИ (20.2.- 20.3.)

РАБОТА: Ако работите самостојно, ќе бидете многу продуктивни во овој период, но ако вашите резултати зависат од соработката и тимската работа, ќе имате тенденција да преземете сè на себе, а другите ќе ве гледаат како да се наметнувате. Мора да останете во дадените рамки и наскоро ќе сфатите дека тие не ве задржуваат и не го попречуваат вашиот успех.

ЉУБОВ: Ќе се чувствувате расположени за авантура – ​​со саканата личност. Романсата меѓу вас ќе заживее, со помош на вашата иницијатива и интересните идеи на партнерот. Слободните Риби ќе ја насочат својата емоционална енергија на многу креативен начин – доколку имате уметнички тенденции, ќе бидете многу инспирирани во овој период. Вашето внатрешно богатство ќе најде начин да се манифестира, а тоа ќе ви донесе нова енергија, која ќе ги привлече настаните што ги посакувате.

ЗДРАВЈЕ: Можни се помали здравствени нарушувања поради вашата чувствителност на временските промени – алергии, малаксалост, пролетен замор… Почитувајте ги сигналите на вашето тело, одморете се и не се притискајте.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Два хороскопски знаци чекаат финансиска добивка до крајот на мај

Мај носи посебна енергија и многу можности за секој хороскопски знак, но...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ДО 20. МАЈ

Прочитајте го неделниот хороскоп од 13. до 20 мај 2024 година и...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Стареат како виното: Некои луѓе се разубавуваат со текот на годините

Некои хороскопски знаци се издвојуваат по нивната способност да станат сè попривлечни...