ИНФО

МВР фати 17 возачи без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера во Скопје изрече 163 казни за сообраќајни прекршоци, од кои за возење повеќе од дозволената брзина 24 санкции , а дури 17  возачи немале возачка дозвола. Пет возачи пак, се санкционирани за минување на црвено светло.

Исто така казнети се 10 возачи за користење мобилен телефон при возење, пет лица за минување на затворен сигнал (црвено светло), пет мерки за прекршоци што ги прават пешаците

Од МВР апелираат да се почитуваат сообраќајните правила и прописи и ги известуваат сите учесници во сообраќајот дека продолжуваат со секојдневните контроли на улиците и патиштата.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...

ИНФО

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите. Што се нудат...

ИНФО

Утре ќе се прска против комарци

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека Град Скопје известил дека...

ИНФО

Данела ги врати новогодишните куќарки на плоштад

Вратени се новогодишните куќарки на плоштадот „Македонија“ во Скопје. Во текот на...