ИНФО

Заменети двата контејнери кои вчера беа разнересни во сообраќајна несреќа

Во текот на вчерашниот ден, при сообраќајна несреќа на булеварот партизански одреди, во близина на Универзалната сала, беа комплетно уништени два пластични контејнера.

„По добиената дојава дека е случена сообраќајна незгода, екипите на ЈП Комунална хигиена-Скопје веднаш излегоа на терен при што е констатирано дека двата контејнера лоцирани на булеварот Партизански одреди бр.49 се целосно уништени и неупотребливи. Во најкус можен рок, садовите беа заменети со нови, со цел да не се наруши динамиката на одлагање, собирање и транспорт на комуналниот отпад на оваалокација“, изјави в.д. директорката на ЈП Комунална хигиена- Скопје, Косана Николиќ Мазнева.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес бесплатно паркирање на паркинзите на ПОЦ и на зонските на ЈП „Градски паркинг“

Паркирањето во зоните А, Б, Ц и Д, со кои стопанисува ЈП...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер,...

ИНФО

По 55 години, реконструирана улица „20” во Припор

– Пуштена е во употреба новата реконструирана улица „20” во населбата Припор....

ИНФО

Оваа недела искачување на Крстовар на Водно и работилница за млади

Младинската секција на планинарскиот клуб „Убава“ заедно со Младинска комисија при Федерацијата...