ИНФО

Се чисти кејот на реката Вардар

Започна генерално чистење на кејот на реката Вардар од страна на екипите на ЈП Комунална хигиена. Изминатиот викенд се чистеше потегот од Камениот мост до пешачкиот мост во непосредна близина на Владата. Се собираше ситен отпад, отстранување на непотребното зеленило со помош на тример и рачно метење. Акцијата продолжува и во наредните денови.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со појава на магла

Времето денес ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла по...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...