ИНФО

ПОЧЕТОК НА НЕДЕЛАТА: Почеток на гужвите

Мостот Гоце Делчев е едно од местата во главниот град каде постојано се создаваат тесни грла со возила.
Оваа работна недела ни започнува со гужви на овие булевари:
бул. Александар Македонски кон клучката Континентал,
ул.Свети Кирил и Методиј кон бул. Водњанска,
ул. 11 Октомври кон Центар,
бул. Кузман Јосифовски Питу кон Центар,
бул. Киро Глигоров кон населба Автокоманда.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Водата за пиење во Скопје е безбедна и микробиолошки исправна

ЈП Водовод и канализација – Скопје со цел подобра информираност на граѓаните...

ИНФО

164 шофери заработија казни од полицијата, најмногу за брзо возење

Скопската полиција во текот на вчерашниот ден казни 164 возачи. Од нив...

ИНФО

ДНЕВНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Времето денес ќе биде променливо облачно и релативно топло, претежно во западните...

ИНФО

Во Скопје изречени 161 мерка за прекршоци во сообраќајот

На територија на Град Скопје, Секторот за внатрешни работи во текот на...