АКТУЕЛНО

Нова автобуска линија Сарај-с.Радуша

Се бара воведување на нова автобуска линија бр.111, која ќе се сообраќа по траса Сарај-с.Радуша. Предлогот ќе биде пред советниците кои ќе одлучат дали оваа линија ќе се воведе.

Предвидената траса на линијата гласи: улица „Ѓорче Петров“, улица „Кузман Шапкарев“, улица „Црногорска”, с.Кондово, с.Д.Свиларе, с.Радуша.

Предвидено е автобусот да се обраќа шест пати дневно во два правци и тоа првиот да трнува во 05:35, а последниот во 20:20 часот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Со индекс на загаденост 161, воздухот во Скопје е оценет како „нездрав“

Во главниот град  се измерени 161 микрограми на кубен метар ПМ 2,5...

АКТУЕЛНО

Повторно евтина дневна тарифа на струјата за домаќинствата

Домаќинствата почнувајќи од денеска во периодот од 13 до 15 часот повторно...

АКТУЕЛНО

По 60 години се испитуваат магистралните цевководи за Скопје

Градоначалничката Данела Арсовска, како што стои во соопштението, ја промовирала изработката на...

АКТУЕЛНО

Традиционално осветлување на Новогодишната елка во Скопје Сити Мол

Влезете во светот на чудата во Скопје Сити Мол овој декември. Во 18:30...