ИНФО

ЗЕЛЕНИЛОТО ПРЕД ЗОО СТАНА ПАРКИНГ

Вчера на социјалните мрежи се слодели јасна слика за некултурата на возачите. Имено поради гужва и немање слободно паркинг место, одредени возачи си дозволиле да се паркираат на зеленилото пред скопската Зоолошка градина.

Ваквото некултурно однесување никому не му се допадна, па низ коментарите може да се забележат осуди од граѓаните.

„Сите имаме желба што побрзо да влеземе во зоолошката градина, но ваквото однесување не е решение. Ако нема паркинг за него, нема ни за мене“, вели една скопјанка.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...

ИНФО

Посебен режим на сообраќај денес и утре

Денес (среда) во период од 13 часот, па сè до завршување на...