ИНФО

ГАЗИ БАБА ДАВА СУБВЕНЦИИ ЗА КУПУВАЊЕ ВЕЛОСИПЕДИ

Општина Гази Баба соопшти дека во тек е јавен повик за доделување на субвенции за жителите на општината за купување на велосипеди за 2023 година.

Оваа мерка се реализира со цел да се стимулирааат граѓаните од нашата општина за користење на велосипеди.

Право на учество на Јавниот повик имаат жителите на општина Гази Баба, кои ќе купат нов велосипед.
Општина Гази Баба ги повикува сите заинтересирани граѓани да ја искористат мерката и да аплицираат.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Водата за пиење во Скопје е безбедна и микробиолошки исправна

ЈП Водовод и канализација – Скопје со цел подобра информираност на граѓаните...

ИНФО

164 шофери заработија казни од полицијата, најмногу за брзо возење

Скопската полиција во текот на вчерашниот ден казни 164 возачи. Од нив...

ИНФО

ДНЕВНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Времето денес ќе биде променливо облачно и релативно топло, претежно во западните...

ИНФО

Во Скопје изречени 161 мерка за прекршоци во сообраќајот

На територија на Град Скопје, Секторот за внатрешни работи во текот на...