ИНФО

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Почеток на неделата со сонце

Денеска не очекува сончев ден со највисока дневна температура до 21 степен. Ќе дува слаб ветер. Во попладневните часови ќе има услови за нестабилност со појава на пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Најниската температура ќе се движи од 7 степени, додека максималната дневна температура до 20 степени.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...

ИНФО

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите. Што се нудат...

ИНФО

Утре ќе се прска против комарци

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека Град Скопје известил дека...

ИНФО

Данела ги врати новогодишните куќарки на плоштад

Вратени се новогодишните куќарки на плоштадот „Македонија“ во Скопје. Во текот на...