АКТУЕЛНО

ДВИЖЕТЕ СЕ ВНИМАТЕЛНО: Рузвелтова се копа за приклучоци за новите згради

Вториот дел на улицата Рузвелтова во делот зад фабриката Треска од утрово е раскопана.

Едната лента е затворена за сообраќај и по цела должина е ископана дупка. Тротоароте се блокирани со градежна механизација, па пешаците одат по улица.

Работниците кои работеа ни рекоа дека се работи на приклучоци за околните згради.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Истражување: Прегратката го прави детето поинтелигентно

Секојдневната прегратка, што родителите можат да му ја пружат на детето –...

АКТУЕЛНО

Град Скопје го одбележа 1 Март – Денот на нулта дискриминација

Градоначалничката на Град Скопје, денеска во средното училиште на Град Скопје „Јосип...

АКТУЕЛНО

На 30 хонорарци им се прекинати договорите во МКЦ

Со одлука на директорот на МКЦ, Арбен-Бени Шаќири, на 30 хонорарци од...

АКТУЕЛНО

Герасимовски: Еколошката свест кај децата носи зелена и одржлива иднина

Во рамки на кампањата „Редуцирај. Селектирај. Рециклирај”, и Меморандумот за соработка кој...