АКТУЕЛНО

Арсовска отиде да гледа тенис во Бања Лука

Градоначалничката Данела Арсовска викендов беше во Бања Лука да гледа тенис. Во Бања Лука се одржуваше АТП турнирот ” Српска опен”, на кој играше и Новак Ѓоковоќ, кој беше неочекувано поразен во четвртфиналето.

Арсовска вчера на својот фејсбук пеофил објави слика дека го следи финалето на турнирот во друштво на градоначалниците на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ и на Никшиќ, Марко Ковачевиќ.

Од Град Скопје досега нема соопштение дали Арсовска како градоначалничка на Скопје е во официјална посета на Бања Лука.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Утре бесплатен разглед на Скопје по повод Светскиот ден на туристички водичи

По повод Светскиот ден на туристички водичи, Македонската aсоцијација на туристички водичи...

АКТУЕЛНО

Прва канцеларија за родителство во Карпош

Во рамки на програмските активности на Општина Карпош, денес се одржа работен...

АКТУЕЛНО

Поставени две кутии за донација пред влезот на ЗОО

Скопската Зоолошка градина се приклучува на хуманитарната акција за успешно лекување на...

АКТУЕЛНО

Нов кош, голчиња и детски реквизити на спортските и на детското игралиште во населбата Пролет

Општина Центар ги реконструираше малото фудбалско, кошаркарско и детското игралиште во населба...